Navigation Menu+

Sosyal Olimpiyatlarda İkinci Olduk :)

Eyl 20, 2012 / Aklımdakiler

Olimpiyatlarda sadece sporcular mı yarıştı sizce?

 

Kesinlikle hayır! Olimpiyatlarda meşale geçişlerinden, açılış törenine, sokak gösterilerinden yemek standlarına markalar yarıştı!

Olimpiyatların inanılmaz atmosferinde spor tutkunları attıkları her adımda, sponsor olan markaların interaktif kampanyaları izlediler.

Yeni çağın yarışı ise online mecralardaydı.

 

London 2012 Global Bloggers

Olimpiyatlarda sosyal medya kullanımını ve sosyal medyanın takipçi sayılarını arttırma, hedef kitleyle etkileşim kurma hedefli projeler gerçekleştirildi.

Samsung önderliğinde Microsoft platformunda gerçekleştirilen proje için ülkemizden seçilen bloggerdım.

Gerçekleştirdiğimiz proje ile de spor pazarlaması, itibar yönetimi ve online medyada harikalar yarattık.

Global Bloggers from Spain - London2012

Olimpiyatlar başlamadan önce Chalsea stadyumunun en üst locasında olimpiyatlarda spor pazarlamasından video blogu tutarken nelere dikkat etmeliyiz konularını bile kapsayan geniş bir eğitim aldık.

 Projeye seçilmiş 86 blogger olarak, Olimpiyatlar ve Londra hakkında içerik hazırladık. Çok detaylı ve iyi planlanmış projede hedef sadece spor hakkında değil, Londra yaşamı için de paylaşım değeri olacak içerik hazırlayarak, hedef kitlenin aramalarında Samsung’a ulaşmasını sağlamak ve interaktivite yaratmaktı.

olimpiyat4

 İnanılmaz bir sinerji olan proje için gruplara ayrıldık. Grubumda Çin, İspanya ve Amsterdam’dan değerli ve eğlenceli bloggerlar vardı. Günün yarısında olimpiyatları en iyi yerlerden izleyip, verilen kurguda içerik üretiyorduk. Aynı zamanda Londra’da sanat, eğlence gibi içerikler üretmek için geziyor ve gruplar arası bile en ilgi görecek içerikleri üretmek için yarışıyorduk.

Heyecanımızı paylaşmak için buradan kısa videoyu

izleyebilirsiniz. Videoda Jamie Oliver, David

Beckham ve beni buldunuz mu?

 

Londra 2012 Olimpiyat Meşalesi

mesalekaykta 2

 

Proje kapsamında Olimpiyat meşalesini taşıyan kişilerle de, sporcularla da, arkadaşlarımın gözdesi Jamie Oliver ile tanışma fırsatım da oldu.

 

Jamie Oliver - Global Blogger Program London 2012

 

Jamie Oliver, işini aşkla yapıyor.

 

Sabah erken uyanıp, et almaya gidişini anlatışını dinlemeniz lazım; sevgilisini görmeye giden genç gibi!

Günlük programını dinlemeniz lazım; çalışması asla bitmiyor.

Her soruya açıklıkla cevap veriyor, bilgisini paylaşıyor ve kendine güveni tam!

Onunla tanışmak, işime dair motivasyonumu daha da arttırdı.

Severek, eğitimini alarak ve güçlü yönlerimizi kullanarak yaptığımız

işlerde, başarı garantimiz var 🙂

 

                                                        Sosyal Olimpiyatlarda Kazanan İlk 3 Açıklandı.

1) Coca Cola: Markanın olimpiyatlar boyunca paylaşımları, meşaleler taşınırken dağıtıkları iyi düşünülmüş promosyon malzemeleri, kişileri sosyal medyada paylaşmaları için düşülümüş kurguları çok başarılıydı.

2) Samsung: Olimpiyatlarda şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı blogger projesini gerçekleştirdi.Bu proje de hem olimpiyatlar, hem Londra için içerik hazırlanmasını sağlayarak; yaratılanların olimpiyat bittikten sonra da değerli olmasını sağladı. Bunun çok akıllıca bir fikir olduğunu ve diğer etkinlikler içinde kurumlar tarafından uygulanmasının faydalı olduğunu düşünüyorum.

3) Visa ve P&G: Visa yarattığı oyunla, P&G ise “Teşekkürler Anne” kampanyası ile öne çıktı.

 

Londra 2012 Olimpiyatları Taraftar

 

Bundan sonraki olimpiyatlar Rio ‘da gerçekleşecek. Şimdiden kendinize Olimpiyatları yerinde izleme hedefi koymanızı ve planı yapmanızı öneririm. Olimpiyatlar varken, o şehirde bulunmak inanılmaz keyifli!

img_1796

30temmuz

kum2

Paylaş