Navigation Menu+

Dijital İmaj Stratejisi Size Ne Katacak?

Ara 13, 2012 / Aklımdakiler

Digital image

  İnternetteyseniz; dünya sizindir.

Fiziksel dünyada ulaşabileceğiniz kişi sayısı ve etki alanınız ne kadar geniş olursa olsun, internette yaratacağınız kadar büyük bir etki yaratmanız, aynı anda milyonlara ulaşmanız imkansızdır. Kısa zamanda bu kadar büyük bir kitleye ulaşabilmek de kontrollü ve deneyimli olmayı gerektirir.

Digital image

 

     Dışarda nasıl göründüğünüzü biliyorsunuz; peki Google’da nasıl görünüyorsunuz?

Dijital dünyada her an göz önündesiniz. Herkesin size ulaşması Google ile 2 saniye sürüyor ; insanları internetteki görünüşünüzle etkilemeniz ise 10 saniye. Bu saniyeleri kişisel imajınız için doğru kullanmalısınız.

     Doğru stratejiyi takip etmek

İnternette sizinle ilgili iyi haberler de var, kötüler de. Her zaman kendinizle ilgili çıkan haberleri kontrol edemiyor musunuz? Ancak doğru bir strateji kurarak ve profesyonel bir çalışma ile sizi takip edenleri veya ulaşmak istediğiniz kitleyi iyi yönde etkileyebilirsiniz.

Gerekli olmayan yerde olmamak

Önemli olan her yerde olmak değil, imajınıza katkı sağlayacak yerlerde olmaktır. Bu sayede hem zaman, hem enerji kaybını önleyerek, hedeflerinize çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Dijital dünya için kişisel imaj stratejinizi belirlemek, sizin için en doğru zamanda ve en doğru sitelerde yer almanızı garantiler.

       Sorunları önceden görmek ve kriz planı oluşturmak

Dijital imaj stratejinizi belirlemenin bir diğer önemli yanı da kriz anlarını profesyonel bir şekilde yönetmenizi sağlamaktır. İnternette krizler gerçek hayatta olduğundan çok daha hızlı yayılır ve Google hiç bir haberi unutmaz. İmajınızın zarar görmemesini sağlamanızın tek yolu kriz yönetimini iyi bilen, bu konuda deneyim sahibi bir dijital ekiple çalışmaktır.

     Rakiplerinizin internette ne durumda olduğunu bilmek güzel olurdu değil mi?

Dijital dünyada kendi stratejinizi uygularken bir yandan da rakiplerinizi takip etmek kaçınılmaz. Sektörünüzün internetteki rekabetinin ne yöne gittiğini bilmek ve adımlarınızı daha güvenli bir şekilde atmak için doğru yolu bilmelisiniz.

İnternette doğru strateji ile varsanız, dünya sizindir.

Sosyal medyada “doğru şekilde “ve “yeterince” görünmek istiyor musunuz?

Gerçek hayatta yarattığınız mucizelerin bulunması, görülmesini sağlamak için doğru yerdesiniz!

 

Paylaş